Jak eksponować barwy narodowe - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
21.04.2017

Jak eksponować barwy narodowe

2 maja my, Polacy, w różny sposób manifestujemy swoją miłość do biało-czerwonych barw. Dlatego Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.

Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona" opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32-stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna na stronie www.mswia.gov.pl. W tym praktycznym przewodniku znajdują się informacje w jaki sposób i w jakiej kolejności na masztach oraz w pomieszczeniach umieszczać flagę Rzeczypospolitej Polskiej z flagami innych państw, a także jednostek samorządu terytorialnego. Przykłady dotyczą różnych okoliczności, między innymi wizyt gości zagranicznych, uroczystości, wydarzeń sportowych, marszów oraz żałoby.

Publikacja MSWiA w przystępny sposób objaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych. Poradnik pt. „Biało-Czerwona" każdy może pobrać i wydrukować ze strony internetowej www.mswia.gov.pl.