INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - gwałtowne wzrosty stanów wody OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE - burze z gradem X

Spotkanie w sprawie drogi S7 - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
25.08.2017

Spotkanie w sprawie drogi S7

Briefing z udziałem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody Agaty Wojtyszek i wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego odbył się w Mierzawie, na budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa.

Szef resortu infrastruktury zapowiedział, że budowa odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do granicy Małopolski z woj. świętokrzyskim powinna zostać podpisana jeszcze w tym roku. Jak podkreślił minister Andrzej Adamczyk, budowa drogi S7, z wyłączeniem okolic Poradowa, otrzymała już decyzję środowiskową.

Odcinek S7 objęty przetargiem podzielono na trzy części realizacyjne: odcinek od granicy woj. świętokrzyskiego do węzła Szczepanowice (bez węzła) - długość ok. 23 km; odcinek węzeł Szczepanowice (z węzłem) do węzła Widoma (z węzłem) - długości ok. 14 km, oraz odcinek węzeł Widoma (bez węzła) do granic Krakowa (z włączeniem do węzła Igołomska) - długości ok. 18 km. Odcinek drogi ekspresowej S7 będzie liczył w sumie blisko 56 km. Trasa będzie przebiegać zupełnie nowym szlakiem, w trzech miejscach krzyżując się ze "starą" drogą krajową nr 7.

W spotkaniu wzięła udział świętokrzyscy parlamentarzyści oraz Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga.