INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - gwałtowne wzrosty stanów wody OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE - burze z gradem X

Wsparcie dla poszkodowanych dzieci - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
29.08.2017

Wsparcie dla poszkodowanych dzieci

Plecaki, przybory szkolne, książki, gry i mnóstwo innych upominków dotrze dziś do dzieci z terenów dotkniętych nawałnicami. Dary ze zbiórki zainicjowanej przez wojewodę Agatę Wojtyszek wyjechały do Gdańska.

Po sierpniowych nawałnicach wojewoda natychmiast zadecydowała o zaangażowaniu się w pomoc dla dzieci z rodzin poszkodowanych w kataklizmie. To, co najbardziej liczyło się przed nowym rokiem szkolnym to wyprawki. Kierując się porywem serca do działania przystąpili również pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy błyskawicznie zebrali ponad 2 tys. zł. Środki te pozwoliły na zakup plecaków, przyborów szkolnych oraz zabawek i upominków.

Akcja zataczała coraz szersze kręgi. Do pomocy włączyły się instytucje takie jak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, MESKO S.A. oraz Polska Spółka Gazownictwa w Kielcach.  Na zbiórkę przekazano kolejne plecaki i przybory szkolne. W sumie udało się zebrać wyprawki dla ponad 100 dzieci.

Dary zostały rano spakowane do samochodu i o godz. 8 wyruszyły do potrzebujących. Mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach zebrane przedmioty okażą się cennym i przydatnym wsparciem.