INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - gwałtowne wzrosty stanów wody OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE - burze z gradem X

Wiceminister edukacji w Świętokrzyskiem - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.08.2017

Wiceminister edukacji w Świętokrzyskiem

Briefing prasowy z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Marzeny Machałek odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Spotkaniu, które odbyło się pod hasłem „Dobra Szkoła. Start!”, przewodniczyła wojewoda Agata Wojtyszek. Wiceminister, wraz z wojewodą i wicewojewodą Andrzejem Bętkowskim, odwiedziła także Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku oraz Szkołę Podstawową w Piotrkowicach.

W spotkaniach uczestniczyli również świętokrzyscy parlamentarzyści oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik. Wdrażana reforma edukacji stała się faktem i przebiega zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Minister Edukacji Narodowej wydała już akty prawne umożliwiające szkołom oraz placówkom prawidłowe i harmonijne rozpoczęcie od 4 września 2017 r. zajęć.

Przed briefingiem wiceminister Marzena Machałek, w towarzystwie wojewody, wicewojewody, kuratora oraz parlamentarzystów spotkała się z dziećmi z gminy Nakło nad Notecią, które zostało poszkodowane w tegorocznych nawałnicach. Dzieci odpoczywają w Kielcach i regionie świętokrzyskim na specjalne zaproszenie prezydenta miasta.