INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - gwałtowne wzrosty stanów wody OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE - burze z gradem X

„Senioralia 2017” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Strona znajduje się w archiwum.

14.09.2017

„Senioralia 2017”

Występy artystyczne, porady ekspertów i stoiska specjalnie przygotowane dla seniorów – tak będzie wyglądała impreza organizowana pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek pod hasłem „Senioralia 2017”. To wszystko już w najbliższą sobotę, na Placu Artystów w Kielcach.

O imprezie poinformowali wojewoda oraz wicewojewoda podczas konferencji prasowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe i potrwa około 4 godziny. Na scenie głównej będą występować artyści-seniorzy, a przedstawiciele różnych instytucji, m.in. Policji, ZUS-u, NFZ, inspekcji handlowej, przedstawią krótkie wystąpienia na tematy istotne nie tylko dla starszego pokolenia. Będzie mowa zarówno o bezpieczeństwie osób starszych – np. jak ustrzec się kradzieży metodą „na wnuczka”, jak i o programach zdrowotnych, społecznych i nowości w służbie zdrowia oraz programach dedykowanych dla seniorów.

W trakcie imprezy prowadzone będą konkursy z nagrodami, będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także uzyskać porady od specjalistów m.in. z PFRON-u, Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej i Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

  • Konferencja prasowa wojewody.
  • Konferencja prasowa wojewody.
  • Konferencja prasowa wojewody.