OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE - intensywne opady deszczu z burzami X

Zawarto umowę - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
10.10.2017

Zawarto umowę

Umowę na budowę odcinka trasy S7 od Skarżyska do granic województwa podpisali przedstawiciele kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W uroczystości wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Wykonawcą inwestycji, wartej prawie 260 milionów złotych, będzie firma Budimex S.A. Nowy odcinek o długości 7,6 km połączy wybudowany w tym roku fragment drogi S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki inwestycji, która zakończy się w 2020 roku, droga nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości około 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej. Droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy.
Jak informuje GDDKiA, znaczenie inwestycji to: zakończenie przebudowy do klasy „S” całej drogi nr 7 na terenie woj. świętokrzyskiego (ok. 97 km), zamknięcie ciągu drogi ekspresowej S-7 od Grójca do granicy z województwem małopolskim (ok. 200 km), ominięcie Skarżyska-Kamiennej, podniesienie prędkości podróży do 120 km/godz. i skrócenie czasu przejazdu, poprawa bezpieczeństwa ruchu (zarówno podróżujących S7, jak i mieszkańców Skarżyska Kamiennej), a także poprawa możliwości bezpiecznej migracji zwierząt.