Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

"Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
06.11.2017

"Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie

Kilkuset uczniów z jędrzejowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych przyszło na kolejne spotkanie w ramach akcji wojewody Agaty Wojtyszek „Korowód Niepodległości”. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

„Korowód Niepodległości” to patriotyczne zabawy, wystawy, ciekawe quizy, prelekcje historyczne i mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Spotkania z młodzieżą, oprócz ciekawych lekcji historii, składają się z równie interesujących zabaw oraz swoistego odkrywania historii poprzez mobilną, interaktywną wystawę. Dzisiaj wszyscy mieli okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”.

Akcja wojewody Agaty Wojtyszek  to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, który ma na celu kształtowanie miłości do ojczyzny. Główne założenia inicjatywy opierają się na patriotycznych spotkaniach w szkołach, ośrodkach kultury i bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją, we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. "Korowód" odwiedzi wszystkie miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. Uczestniczą w nim członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy opowiadają, jak wielką przygodą i pasją może być aktywność w tego typu organizacjach. Przedsięwzięcie wojewody odbywa się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #2
  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #6
  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #4
  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #3
  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #5
  • "Korowód Niepodległości" w Jędrzejowie #1