Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

X Bieg Niepodległości - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
12.11.2017

X Bieg Niepodległości

Jubileuszowy X Bieg Niepodległości odbył się w Kielcach. Przedsięwzięcie zorganizowała wojewoda Agata Wojtyszek.

W biegu wzięło udział ponad tysiąc zawodniczek i zawodników. W głównym biegu na 10 kilometrów wystartowało dziewięćset pięć osób, natomiast na dystansie 1918 metrów rywalizowało stu trzydziestu biegaczy.

10 kilometrów w czasie 32 minut i 36 sekund pokonał Dawid Kubiec, zawodnik Juventy Starachowice, który triumfował w biegu głównym. Drugie miejsce zajął Tomasz Biskupski, a trzecie Piotr Jaśtal, obaj z AZS UJK Kielce. Wśród kobiet najlepszą okazała się Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która uzyskała czas 38 minut i 12 sekund. Na podium znalazły się jeszcze Olga Pierzak z grupy Biegnę Żeby Bartek Mógł Biegać i Ilona Kardas z Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Świętokrzyska. W biegu na 1918 metrów zwyciężyli natomiast Michał Chrzęszczyk i Julia Szymkiewicz.

Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody podczas uroczystości na mecie w kieleckim Parku Miejskim. Zawodnikom, oprócz wojewody, kibicował także senator Krzysztof Słoń, a o doskonałą atmosferę i dokładne pomiary zadbali członkowie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBiega (dokładne wyniki X Biegu Niepodległości na stronie stowarzyszenia - www.siebiega.com).