OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 50 - Burze Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Bezpieczna praca za granicą - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.11.2017

Bezpieczna praca za granicą

O projekcie „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” rozmawiano podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim. Gośćmi wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego byli Irena de Ruig, przedstawiciel Policji holenderskiej, specjalistka do spraw problematyki migracyjnej oraz insp. Artur Bielecki, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Projekt Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Policji holenderskiej „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” adresowany jest przede wszystkim do młodych ludzi zainteresowanych pracą poza granicami kraju. Jego walorem jest prowadzenie spotkań przez praktyków zajmujących się problematyką handlu ludźmi w Holandii. Trwające od 2014 roku polsko-holenderskie przedsięwzięcie to reakcja na wzrost wykorzystania ludzi do pracy przymusowej, wśród których znajduje się także wielu Polaków. Tegoroczną edycję projektu zamykają warsztaty odbywające się w województwach świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i łódzkim.

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano szkolenie dla młodzieży dotyczące zapobiegania handlowi ludźmi i przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. Wraz z funkcjonariuszami świętokrzyskiej Policji prowadzili je specjaliści z Policji holenderskiej: Irena de Ruig z Biura Współpracy Międzynarodowej Policji, koordynator projektu prewencyjnego „Pracuj bezpiecznie” z garnizonu Oost Nederland oraz Robin de Tombe z Wydziału do walki Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglanden.

Odbyło się także posiedzenie, powołanego zarządzeniem Wojewody Świętokrzyskiego w 2016 roku, Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. W jego skład wchodzi 21 przedstawicieli służb, instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji pozarządowych realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania i zwalczania zjawiska handlu ludźmi, wspierania osób w sytuacji kryzysu, w tym ofiar handlu ludźmi. Celem pracy zespołu jest stworzenie platformy wymiany informacji i współpracy pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w przeciwdziałanie handlowi ludźmi, usprawnienie działalności prewencyjnej, wsparcia i reintegracji ofiar handlu ludźmi, a także pobudzenie aktywności lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku.

  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #2
  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #3
  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #4
  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #5
  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #6
  • Projekt „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii” #1