Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

„Korowód Niepodległości” w Starachowicach - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
27.11.2017

„Korowód Niepodległości” w Starachowicach

„Korowód Niepodległości” zawitał do Starachowic. To już czwarte spotkanie w ramach akcji wojewody Agaty Wojtyszek skierowanej do dzieci i młodzieży, która ma na celu kształtowanie miłości do ojczyzny. W spotkaniu wzięły udział Posłanki na Sejm RP Anna Krupka oraz Maria Zuba.

Spotkanie w Starachowickim Centrum Kultury stało pod znakiem prelekcji historycznych, wystaw, ciekawych quizów, patriotycznych zabaw i całego mnóstwa atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. Na spotkanie z wojewodą przybyli uczniowie ze szkół z powiatu starachowickiego oraz samych Starachowic.

Główne założenia inicjatywy, która jest organizowana w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa 2017-2021”, opierają się na patriotycznych spotkaniach w szkołach, ośrodkach kultury i bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją, we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego. Przygotowane przez specjalistów wyjątkowe prelekcje, są okazją dla młodych ludzi, do uzyskania praktycznej wiedzy, w jaki sposób przeszłe pokolenia Polaków pojmowały patriotyzm i  jak wpływało to na ich życie codzienne. Pragniemy, aby zachęciło to młodych ludzi do stworzenia własnego wyobrażenia współczesnego patriotyzmu.

Spotkania z młodzieżą oprócz ciekawych lekcji historii, składają się z równie interesujących zabaw oraz swoistego odkrywania historii poprzez mobilną, interaktywną wystawę. Dzisiaj wszyscy mieli okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz przy fotościance, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał również specjalnie przygotowane „Elementarze Młodego Patrioty”. W korowodzie uczestniczą członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy  opowiadają jak wielką przygodą i pasją może być aktywność w tego typu organizacjach oraz zachęcają do zaangażowania się w ich działalność.

„Korowód Niepodległości” odwiedzi wszystkie miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. Do tej pory dotarł on już do Kielc, Jędrzejowa, Włoszczowy i Starachowic, kolejne spotkania zaplanowano na styczeń. 

 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #4
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #1
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #11
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #5
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #2
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #6
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #3
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #7
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #8
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #9
 • „Korowód Niepodległości” w Starachowicach #10