Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
09.05.2018

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

O programie tegorocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki poinformowała podczas konferencji prasowej wojewoda Agata Wojtyszek.

XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki zainauguruje – 15 maja w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim – XXVI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny pod hasłem „Z rodziną ku niepodległości Polski w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku”. Patronat honorowy nad konferencją objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
16 maja Świętokrzyski Kurator Oświaty zaprasza do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl „Życie nie po to jest, by brać”, przygotowany przez Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”. Po przedstawieniu planowana jest debata na temat problemów poruszonych w spektaklu.
- Dziś wiele zagrożeń czyha na młodych ludzi, na rodziny. Często wyjeżdżają za granicę za pracą, rodzice zostawiają swoje dzieci i ta rozłąka niestety często źle się kończy. Wiele niebezpieczeństw związanych jest także z łatwym dostępem do internetu oraz do różnych używek. Te spotkania, które tutaj organizujemy dedykujemy również dla nauczycieli, pedagogów szkolnych i rodziców. Żeby wiedzieli, gdzie szukać wsparcia i pomocy, wtedy, kiedy ta pomoc może przynieść coś dobrego rodzinie – mówiła wojewoda.
Gośćmi konferencji prasowej wojewody byli senator RP Krzysztof Słoń, członek senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, ks. prof. Jan Śledzianowski, przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji Naukowo-Szkoleniowej oraz wicekurator oświaty Tomasz Pleban.

Program XXVI Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej