OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Oblodzenie Informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W zamian Urząd będzie pracował w dniu 15.12.2018r. (sobota). Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

O wakacyjnym bezpieczeństwie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
07.06.2018

O wakacyjnym bezpieczeństwie

Przygotowanie służb i organizacji społecznych do realizacji programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” było tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkaniu przewodniczył wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Podczas posiedzenia w urzędzie wojewódzkim przedstawiono informację dotyczącą nowej aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania oraz nowych zasad przekazywania ostrzeżeń przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rozmawiano także o przygotowaniu do realizacji programu „Bezpieczne Wakacje” i zabezpieczeniu wypoczynku dzieci i młodzieży nad wodą w sezonie letnim.

Akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji „Kręci mnie bezpieczeństwo…” propaguje wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Została zainaugurowana w 2017 r. Ministerstwo wspólnie z Policją przygotowało zestaw materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa dotyczących szeregu zagadnień, w tym: ruchu drogowego, Internetu, pożarów, podstaw pierwszej pomocy, itd. W ramach akcji odbywają się także pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą czy zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego.