OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Oblodzenie Informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W zamian Urząd będzie pracował w dniu 15.12.2018r. (sobota). Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

Wypadek autokaru - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.06.2018

Wypadek autokaru

Wicewojewoda Andrzej Bętkowski przewodniczył posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego po wypadku autokaru przewożącego dzieci w gminie Wojciechowice.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzowego Wojewody, dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 74 w Kunicach w gm. Wojciechowice. Autokar turystyczny wiozący 24 dzieci szkolnych z 4 opiekunami z Kosina w woj. lubelskim, zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe oraz policja. Starostwo w Opatowie zabezpieczyło pomoc psychologiczną dla dzieci. Najbardziej poszkodowany kierowca autokaru trafił na SOR szpitala w Sandomierzu. Opiekunów wraz dziećmi umieszczono w budynku szkoły w m. Stodoły, o wypadku powiadomiono rodziców.