OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Oblodzenie Informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W zamian Urząd będzie pracował w dniu 15.12.2018r. (sobota). Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

Pieniądze na drogi lokalne - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.06.2018

Pieniądze na drogi lokalne

Odprawa premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami poświęcona programowi rozwoju dróg lokalnych odbyła się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyła wojewoda Agata Wojtyszek.

W 2018 r. na budowę oraz remonty dróg lokalnych rząd przeznaczy 1,3 mld zł. Jak podkreślił szef rządu, "Polska to nie tylko wielkie metropolie i arterie komunikacyjne. W tym roku przeznaczamy bezprecedensową kwotę na budowę i remonty dróg gminnych i powiatowych, czyli 1,3 mld zł. To o 500 mln zł więcej niż planowaliśmy". Premier zaznaczył, że dzięki rządowemu wsparciu zyskają szczególnie mniejsze samorządy. "Małe gminy, do tej pory często zaniedbywane i zapomniane, będą miały dużo lepszy dostęp do środków komunikacji publicznej i inwestycji, a w związku z tym do szans rozwojowych" – podkreślił Mateusz Morawiecki. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński ocenił, że wojewodowe dobrze wywiązali się ze swojego zadania, jakim było przeprowadzanie konkursów związanych z dotacjami dla samorządów (źródło informacji: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl).

  • Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
  • Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
  • Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.