OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Oblodzenie Informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W zamian Urząd będzie pracował w dniu 15.12.2018r. (sobota). Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

Święto Policji - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
28.07.2018

Święto Policji

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Za trudną i odpowiedzialną służbę podziękowała świętokrzyskim policjantom wojewoda Agata Wojtyszek. W uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wojewoda wręczyła medale „Za Długoletnią Służbę”, przyznane przez Prezydenta RP. - Dzięki Policji mieszkańcy regionu świętokrzyskiego czują się bezpiecznie. Prosimy Was o dalszą troskę o bezpieczeństwo zarówno na drogach, jak i w naszych miejscowościach. Służba w Policji to wielka odpowiedzialność. Z poświęceniem i odwagą chronicie życie, zdrowie i mienie obywateli. Dziękuję za to z całego serca – mówiła Agata Wojtyszek.

Świętokrzyscy stróże prawa otrzymali także nominacje na wyższe stopnie. W całym garnizonie otrzymało je ponad tysiąc policjantów. Podczas uroczystości w Ujeździe z rąk Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji akty mianowania otrzymało 21 funkcjonariuszy. Wręczono również medale „Za zasługi dla Policji”, przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji osobom, które przyczyniają się do wypełniania ustawowych zadań policji. Podczas Święta Policji uhonorowano też zwycięzców plebiscytu „Dzielnicowy Bliżej Nas” na najbardziej przyjaznego dzielnicowego naszego województwa. Pierwsze miejsce zajął asp. Dariusz Kucharski z Komisariatu II Policji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Ustanowione przez Sejm RP w 1995 Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej.