OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Oblodzenie Informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W zamian Urząd będzie pracował w dniu 15.12.2018r. (sobota). Pomoc dla osób bezdomnych. Wojewoda Świętokrzyski informuje. Bezpłatna infolinia: 987. X

Ławki Niepodległości w regionie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
10.10.2018

Ławki Niepodległości w regionie

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę multimedialnych Ławek Niepodległości. W naszym regionie ławki staną w sześciu gminach.

Ławka Niepodległości będzie w każdym województwie, aby wspólnie uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy. Duża liczba zgłoszeń samorządów jest dowodem przywiązania do tradycji i szacunku dla wojska oraz historii naszej Ojczyzny. Do MON wpłynęły 262 oferty. Przyznano dotacje na budowę 143 Ławek Niepodległości. W województwie świętokrzyskim dotacje na budowę, wraz z gotowym projektem multimedialnej ławki, otrzymają gminy: Klimontów, Busko Zdrój, Końskie, Bieliny, Morawica, Łagów oraz Pińczów.

Program budowy Ławek Niepodległości to odpowiedź na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Informacje o wynikach konkursu można znaleźć na www.mon.gov.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MON.