Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

"Polscy Patrioci i ich wynalazki" - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.10.2018

"Polscy Patrioci i ich wynalazki"

Trwają warsztaty edukacyjne pod nazwą „Polscy Patrioci i ich wynalazki” odbywające się w ramach projektu wojewody Agaty Wojtyszek „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnikami warsztatów są uczniowie świętokrzyskich szkół, wśród których są zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt graficzny pn. „Zaprojektuj niepodległość”. Przewodnim motywem konkursu było ukazanie patriotycznych postaw, wzmacnianie poczucia wspólnoty obywatelskiej, a także pielęgnowanie narodowej tradycji i kultury. Najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursową dziesięć zgłoszeń, z każdej z kategorii konkursowych uprawnia całą klasę ucznia zgłaszającego swój projekt graficzny do udziału w warsztatach edukacyjnych w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Uczniowie poprzez udział w warsztatach edukacyjnych „Polscy patrioci i ich wynalazki” mają możliwość zapoznania się ze zdobyczami techniki. Warsztaty to połączenie nauki i zabawy. Podczas zajęć uczniowie poznają sylwetki największych wynalazców, którzy realizując swoje pomysły, w sposób szczególny, wpisali się w przyszłość wszystkich Polaków. Jak mówi wojewoda Agata Wojtyszek: Dla wielu jest to pierwsza wizytya w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach, i jak tutaj słyszymy, dzieci już planują przyjście tutaj ze swoimi rodzicami czy najbliższymi, bo jest to naprawdę ciekawa forma spędzenia czasu, ale też ciekawa forma lekcji

Celem warsztatów „Polscy Patrioci i ich wynalazki” jest przede wszystkim wzrost wiedzy uczniów na temat wydarzeń historycznych w Polsce w latach 1917-1922, umiejętność kojarzenia wydarzeń historycznych z nowinkami technicznymi czy też wzrost wiedzy dotyczącej możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii. Prowadzący zajęcia podczas nich wykorzystują nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: prezentacje i tablice multimedialne, roboty edukacyjne czy tablety.

Warsztaty odbywać się będą do 12 listopada, a weźmie w nich udział ponad 600 uczniów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Projekt sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.