Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Świętujemy nasze stulecie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
10.11.2018

Świętujemy nasze stulecie

Bieg Niepodległości i patriotyczny piknik „Służymy Niepodległej” - to niektóre z przedsięwzięć towarzyszących obchodom Święta Niepodległości organizowanych przez wojewodę Agatę Wojtyszek.

Tegoroczne uroczystości to oczywiście wyjątkowa okazja, by uczcić jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponad tysiąc sportowców wystartowało w XI Biegu Niepodległości. Popularna impreza rozpoczęła się dokładnie o symbolicznej godzinie 11.11 w kieleckim Parku Miejskim. Sygnał do startu dała wojewoda Agata Wojtyszek. Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy imprezy  - pamiątkowe medale od wojewody. O godzinie pierwszej po południu na Placu Wolności rozpoczął się patriotyczny piknik „Służymy Niepodległej”.

Przed południem kombatanci oraz harcerze zapalili w Kielcach światła pamięci, aby uczcić walczących o naszą wolność. Znicze zapłonęły przed pomnikiem Armii Krajowej, na Cmentarzu Partyzantów, przed pomnikiem na cmentarzu na Piaskach, na skwerze Szarych Szeregów, a także na Cmentarzu Starym: w kwaterach legionistów i żołnierzy Września 1939 roku oraz przed pomnikiem Sybiraków.