Nowa wicekurator - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.12.2018

Nowa wicekurator

Nominację z rąk wojewody Agaty Wojtyszek na stanowisko świętokrzyskiego wicekuratora oświaty w Kielcach otrzymała Katarzyna Nowacka.

Katarzyna Nowacka, decyzją minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, została nowym świętokrzyskim wicekuratorem oświaty w Kielcach. Na stanowisku zastąpiła Tomasza Plebana, który obecnie pełni funkcję wicestarosty powiatu kieleckiego.

Katarzyna Nowacka to wieloletni nauczyciel, dyrektor szkoły, wizytator, a następnie dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach: Doskonale zna obowiązki, które ją czekają i jestem przekonana, że ten wybór jest wyborem najlepszym – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Funkcję dyrektora w Kuratorium Oświaty Katarzyna Nowacka pełni już ponad 2 lata: To solidny i sumienny pracownik. Wybierając ją na stanowisko wicekuratora mam taką nadzieję, że współpraca będzie owocna – powiedział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Jak przyznaje Katarzyna Nowacka, nowe stanowisko to również nowe wyzwania: Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Poprzez swoją pracę postaram się nie zawieźć zaufania, którym zostałam obdarzona. To co jest najważniejsze na stanowisku, które będę pełniła to przede wszystkim rzetelna i odpowiedzialna praca – mówiła wicekurator oświaty.