OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 66 - Burze z gradem X

Wspólne spotkanie wigilijne - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.12.2018

Wspólne spotkanie wigilijne

Wojewoda Agata Wojtyszek zorganizowała spotkanie wigilijne dla kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych. W spotkaniu uczestniczył doradca szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Wojciech Lesiak, który reprezentował ministra Jana Józefa Kasprzyka.

Aby wspólnie dbać o integrację środowisk kombatanckich i działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych, wojewoda Agata Wojtyszek zorganizowała w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach spotkanie opłatkowe. Wydarzenie odbyło się w patriotycznym tonie i było okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń sprzed lat. W tym roku frekwencja była rekordowa: Bardzo się cieszę, że wszyscy dzisiaj wspólnie się tutaj spotkaliśmy. To bardzo ważne, szczególnie w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek. Zasłużonym wręczono także odznaczenia państwowe. 

Doradca szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Wojciech Lesiak odczytał list od ministra Jana Józefa Kasprzyka. 

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wspaniały występ Zespołu Inscenizacji Tanecznej "Uśmiech", zrzeszający dzieci i młodzież niepełnosprawną. 

W spotkaniu uczestniczyli świętokrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele służb zespolonych oraz mundurowych.