OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 66 - Burze z gradem X

Modernizacja dworca coraz bliżej - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.12.2018

Modernizacja dworca coraz bliżej

Przebudowa kieleckiego dworca kolejowego była tematem spotkania w urzędzie wojewódzkim z udziałem wojewody Agaty Wojtyszek.

W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele kolei, władz miasta oraz poseł Maria Zuba. Przebudowa dworca w Kielcach znalazła się na podstawowej liście obiektów przewidzianych do modernizacji do 2023 r. w ramach realizowanego obecnie Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
Prezydent Kielc Bogdan Wenta zadeklarował, że na początku przyszłego roku opracowany zostanie nowy harmonogram prac dotyczący modernizacji obiektu. Jak zaznaczył, miasto nie rezygnuje z planów budowy parkingu nad torami, chociaż taka inwestycja będzie kosztowna.
Przedstawiciele PKP podkreślili, że aktualnie trwają prace koncepcyjne i na początku roku rozpoczną się prace projektowe. Zadeklarowali, że są przygotowani na uwagi i uwzględnienie planów miasta w zakresie budowy parkingu nad torami oraz zagospodarowania otoczenia. Zakończenie prac projektowych przewiduje się na koniec 2019 r.
Wojewoda Agata Wojtyszek zaznaczyła, że inwestycję tę należy potraktować priorytetowo, natomiast z uwagi na złożoność i nałożenie się kilku koncepcji ważne jest współdziałanie władz miasta oraz przedstawicieli kolei i projektantów.