OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 66 - Burze z gradem X

Kampus laboratoryjny GUM powstanie w Kielcach - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
20.12.2018

Kampus laboratoryjny GUM powstanie w Kielcach

Wojewoda Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski uczestniczyli w podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach.

To ogromnie ważna dla województwa świętokrzyskiego inwestycja. Według założeń projektu, do kampusu Głównego Urzędu Miar w Kielcach ma przenieść się połowa laboratoriów instytucji, które obecnie funkcjonują w Warszawie.

Do 2023 roku w Kielcach powstanie specjalistyczny obiekt o powierzchni ok. 15 tys. metrów kwadratowych. Będzie wyposażony w kilkadziesiąt innowacyjnych, metrologicznych stanowisk pomiarowo-badawczych. Jak przyznała podczas spotkania wojewoda Agata Wojtyszek - Budowa GUM w Kielcach będzie dużą szansą dla studentów, którzy kształcą się na Politechnice Świętokrzyskiej.

Powstanie kampusu GUM w Kielcach przyczyni się także do dynamicznego rozwoju regionu. Laboratorium będzie wizytówką Kielc – mówiła obecna na spotkaniu wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Myślę, że przy dobrej współpracy specjalistów z GUM i naukowców kieleckich uczelni, nasze województwo będzie się rozwijało w lepszym tempie – mówiła poseł Maria Zuba.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 162 miliony złotych, z czego prawie 140 mln stanowić będą środki unijne.

Fot. Michał Łosiak, Radio eM Kielce.