OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 66 - Burze z gradem X

Termomodernizacja starachowickiego szpitala - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
27.12.2018

Termomodernizacja starachowickiego szpitala

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zorganizowano konferencję prasową, podczas której podpisano umowę na termomodernizację starachowickiego szpitala. W spotkaniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Blisko 8 000 000 złotych wyniesie gruntowna termomodernizacja budynków kompleksu głównego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, z czego 85% kwoty, czyli 6 605 518 złotych pochodzi z dotacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  

Celem inwestycji jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez lepsze gospodarowanie polityką energetyczną budynku. Zadanie będzie polegało na termomodernizacji sześciu budynków (A,B,C,D,E,F). W obiektach między innymi wymieniona zostanie stolarka okienna, ocieplone zostaną również ściany zewnętrzne wraz z piwnicami i stropodachem, co znacznie przyczyni się do oszczędności energii.  

Zakończenie prac, w ramach zawartej umowy pomiędzy szpitalem w Starachowicach a WFOŚiGW w Kielcach zaplanowano na koniec listopada 2020 roku.