Premier Mateusz Morawiecki odwiedził region - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.02.2019

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził region

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył wizytę w regionie. Podczas spotkania z przedsiębiorcami i dziennikarzami mówił o ułatwieniach w działalności przedsiębiorców oraz o sztandarowych programach realizowanych przez rząd. W wydarzeniu uczestniczyła Minister Finansów Teresa Czerwińska oraz Wojewoda Agata Wojtyszek.

W ramach rozpoczętej akcji 300 dni premier spotkał się z  przedstawicielami firm korzystających z ulg i ułatwień dla prowadzących działalność gospodarczą wynikających z tzw. „Piątki Morawieckiego”. Plan Prezesa Rady Ministrów zakłada zrealizowanie ważnych programów społecznych, gospodarczych, inwestycji lokalnych oraz tych związanych z działalnością na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki będąc w naszym regionie odwiedził Zagnańsk, gdzie spotkał się z właścicielem i pracownikami firmy Grosspack oraz Chęciny, w których odwiedził małe, rodzinne firmy. Jednym z najważniejszych założeń programu jest obniżka podatku CIT dla małych firm: Dziś mieliśmy okazję sprawdzić, jak w praktyce wygląda obniżka podatku CIT, który obniżyliśmy już po raz drugi – najpierw z 19 na 15 i teraz z 15 na 9 procent. Właściciel, który oprowadzał mnie dzisiaj po tym zakładzie opowiadał, jak właśnie dzięki temu może więcej inwestować. Dokładnie o to nam chodziło - żeby małe, średnie polskie firmy, takie jak ta, rozwijały się jak najpiękniej – mówił podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki.

Ułatwienia i ulgi dla przedsiębiorców mają być również bodźcem dla osób, które dopiero planują zarejestrowanie własnej działalności.

Podczas spotkań na terenie całej Polski premier Mateusz Morawiecki prezentuje również sztandarowe działania realizowane przez rząd. Są to m.in.: wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów. Im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS, wyprawka 300 plus, rozwój infrastruktury drogowej w małych miejscowościach i powiatach czy program Dostępność plus, który zakłada likwidację barier dla osób z niepełnosprawnościami.