INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Europejska wystawa - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
07.05.2019

Europejska wystawa

Przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski wspólnie z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Piotrem Wawrzykiem dokonali uroczystego otwarcia wystawy „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

W 2019 r. wszyscy Polacy świętują 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dzięki tej wieloletniej współpracy, Rzeczypospolita Polska stała się niezastąpionym partnerem europejskim wielu krajów. Korzyści wynikające z członkostwa Polski w UE, m.in.: wzrost obrotów handlowych z krajami UE, napływ nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, w tym medycznych, likwidacja granic, zwiększenie dynamiki inwestycji i konsumpcji oraz eksportu, stanowią o tym, że nasz kraj rozwija się bardzo dobrze pod względem gospodarczym. W momencie przystąpienia do Unii Europejskiej, Polska zaczęła również współdecydować o kierunku polityki UE, co ważne jest
z perspektywy dalszego rozwoju naszego kraju: Te środki pozwoliły nam dokonać tego skoku cywilizacyjnego jeżeli chodzi o nasz region świętokrzyski i nasz kraj. Tak więc praktycznie dotknęły wszystkich sfer życia naszych mieszkańców – mówił wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.  

Wystawa przygotowana została przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach, aby w sposób godny uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

Ekspozycja ukazuje pozytywne zmiany, które dzięki przynależności Polski do UE zaszły w naszym kraju.

W holu budynku B („Okrąglak”) Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach zwiedzać można również drugą wystawę pn. „Ojcowie Założyciele UE’’, która opracowana została przez Narodowe Centrum Kultury.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli świętokrzyscy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych. Ekspozycję przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim będzie można oglądać do końca maja.