Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wystarczy miejsc dla absolwentów - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
12.07.2019

Wystarczy miejsc dla absolwentów

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w regionie świętokrzyskim na rok szkolny 2019/2020 była tematem konferencji prasowej wojewody Agaty Wojtyszek oraz wicekurator oświaty Katarzyny Nowackiej.

Miejsc w szkołach jest wystarczająco dużo. Liczba absolwentów gimnazjów w naszym województwie wynosi 10.657, natomiast miejsc w szkołach zostało dla nich przygotowanych 12.362. W klasach ósmych szkół podstawowych mieliśmy 10.906 uczniów, a przygotowanych miejsc jest 12.218. Absolwenci, rekrutując się do szkół kolejnego etapu, mogli składać dokumenty do kilku szkół, wskazując szkoły pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Może się zdarzyć tak, że uczeń z wysoką liczbą punktów dostanie się do wszystkich trzech szkół, sam jednak decyduje, którą z nich wybierze – mówiła wojewoda.

Każdy absolwent szkoły podstawowej czy gimnazjum będzie miał możliwość kontynuowania edukacji na kolejnym etapie. Proces rekrutacji rozpoczął się 13 maja. Aktualnie komisje rekrutacyjne pracują nad weryfikacją dokumentów, które zostały złożone przez kandydatów. Listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 16 lipca – poinformowała wicekurator oświaty.

Informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty: kuratorium.kielce.pl