Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Święto Wojska Polskiego - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
13.08.2019

Święto Wojska Polskiego

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego były tematem konferencji prasowej wojewody Agaty Wojtyszek. W spotkaniu uczestniczył komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski.

Kieleckie uroczystości 15 sierpnia rozpocznie o godz. 11.00 w bazylice katedralnej Msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego. O godz. 12.30 na Placu Wolności odbędzie się uroczysty apel, który zakończy złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wojskowa defilada. Po oficjalnej część uroczystości (ok. godz. 13.30) będzie można spotkać się na Placu Wolności z żołnierzami, obejrzeć prezentowany sprzęt i uzbrojenie, porozmawiać o codziennej służbie wojskowej.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej, aby ten dzień, 15 sierpnia spędzić razem z nami. Podziękujmy za niepodległość, za Cud nad Wisłą, który pozwolił nam utrzymać niepodległość oraz podziękujmy też żołnierzom, którzy pracują dzisiaj i dbają o nasze bezpieczeństwo – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Program obchodów Święta Wojska Polskiego na stronie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.