Uwaga! SMOG X

Laboratorium GUM coraz bliżej - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
27.08.2019

Laboratorium GUM coraz bliżej

Kielce ruszają z jedną z największych inwestycji w regionie jaką jest budowa laboratorium Głównego Urzędu Miar. W tej sprawie odbyła się konferencja, w której udział wzięli wojewoda Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Podczas konferencji prasowej wojewoda Agata Wojtyszek podkreśliła, iż realizacja projektu nie byłaby możliwa bez współpracy i zaangażowania rządu, zarządu województwa, miasta Kielce oraz Politechniki Świętokrzyskiej.

Wojewoda wskazała również, jak wielki wpływ na rozwój Kielc będzie miało to przedsięwzięcie: Zawsze wokół takich inwestycji buduje się gospodarka, tworzą się małe i duże inwestycje, rozwija się również środowisko naukowe. Dzięki niej młodzi ludzie będą chcieli tutaj zakładać rodziny
i tutaj realizować się zawodowo i naukowo, bo będą mieli stworzone do tego warunki.

Obecny na konferencji wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski podsumował, że: Warte podkreślenia jest to, iż została określona mapa drogowa realizacji tej inwestycji. Od samego początku z wielką konsekwencją i determinacją trzymamy się tej mapy. Postanowienia zawarte na Radzie Dialogu Społecznego stają się rzeczywistością.

Laboratorium Głównego Urzędu Miar to obiekt o powierzchni ok. 15 tys. metrów kwadratowych. Szacowany koszt inwestycji to to 172 mln złotych, z czego prawie 140 mln stanowić będą środki unijne.