Uwaga! SMOG X

Okrągły Stół Edukacyjny - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.09.2019

Okrągły Stół Edukacyjny

W Kielcach zorganizowano Okrągły Stół Edukacyjny, którego realizacja jest spełnieniem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Celem ogólnonarodowej debaty nad przyszłością oświaty jest wypracowanie założeń do zmian w systemie edukacji.

Budowanie nowoczesnej szkoły, która gwarantuje wysoką jakość nauczania, może odbywać się tylko we współpracy i dialogu osób oraz instytucji odpowiedzialnych za oświatę. Podczas spotkania Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski powiedział: - Chcemy spotkać się z tymi wszystkimi, którzy zainteresowani są dobrem polskiej szkoły. Minister wyraził nadzieję, iż: - Podczas spotkań oprócz pytań i odpowiedzi pojawią się wnioski, które będzie można wykorzystać w pracach w kolejnych miesiącach.

Do obrad zaproszono szerokie grono nauczycieli, w tym członków związków zawodowych, przedstawicieli organizacji rodziców i dzieci, organów prowadzących szkoły, naukowców, ekspertów oraz organizacji pozarządowych.  Efektem tych rozmów  będzie wdrażanie kolejnych dobrych zmian w polskiej edukacji: - Cieszę się, że głos z regionu świętokrzyskiego popłynie również do pana ministra, który w pracach ze swoim resortem będzie mógł analizować wszystkie głosy z całego kraju – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Podczas obrad poruszono najważniejsze zagadnienia związane z polskim szkolnictwem: nauczyciel w systemie edukacji, jakość w systemie edukacji, nowoczesna szkoła, uczeń w systemie edukacji: - Jestem przekonana, że wnioski, które wypracujemy pomogą w tworzeniu kolejnych etapów reformy, tak abyśmy mieli system edukacji bardzo nowoczesny - stwierdziła wojewoda.

Wojewódzkie Okrągłe Stoły Edukacyjne odbędą się we wszystkich województwach naszego kraju.