Uwaga! SMOG X

Homo Homini - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.09.2019

Homo Homini

Uroczystości upamiętniające ofiary zamachu na World Trade Center miały miejsce pod pomnikiem Homo Homini w Kielcach.

Corocznie pamięć ofiarom ataków terrorystycznych składają między innymi przedstawiciele władz wojewódzkich, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych. Również dziś pod pomnikiem znajdującym się przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego o godz. 12.00 rozpoczęły się uroczystości upamiętniające ofiary tragicznych zamachów w Nowym Jorku oraz tych, którzy zginęli niosąc pomoc ludziom znajdującym się w wieżach World Trade Center.

W wydarzeniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek, która odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego i złożyła pod pomnikiem kwiaty oraz oddała hołd ofiarom i bohaterom. W liście premier Morawiecki podkreślił także rolę służb: - Pamiętając o ofiarach pamiętamy także o bohaterach: przedstawicielach służb, którzy polegli śpiesząc na ratunek. Jesteśmy dumni z naszych służb. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na ich pomoc – podkreślił premier.

Od momentu, tego tragicznego wydarzenia minęło już 18 lat, a mimo to wciąż słyszymy o kolejnych atakach terrorystycznych w różnych zakątkach świata. Wciąż docierają do nas informacje o sytuacjach, w których giną niewinni ludzie. Wciąż musimy podejmować działania, aby czuć się bezpiecznie, w każdym zakątku świata. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście podkreślali, jak ważne jest, abyśmy wspominali te wydarzenia i tych ludzi jako znak braku naszego przyzwolenia na takie czyny.

Niech pamięć o tragicznie zmarłych i ich postawa będzie dla nas wzorem człowieczeństwa.