INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Środki dla powiatu kieleckiego - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
16.09.2019

Środki dla powiatu kieleckiego

Wojewoda Agata Wojtyszek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach wręczyła promesy na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na listach zadań znalazło się 96 zadań powiatowych na kwotę dofinansowania 121 252 416,80 zł z łączną długością dróg 172,12 km. 210 zadań gminnych na kwotę dofinansowania 201 141 493,90 zł z łączną długością dróg 180,15 km: - Przyznana dotacja z pewnością pomoże świętokrzyskim samorządom zrealizować najważniejsze zaplanowane inwestycje drogowe. Dobra infrastruktura gminna to połączenie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego gmin oraz poprawa komfortu użtkowników dróg - mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Fundusz Dróg Samorządowych jest instrumentem wsparcia finansowego dla inwestycji na drogach publicznych gminnych i powiatowych. Przewiduje dofinansowanie zadań polegających na remoncie, przebudowie lub budowie dróg lokalnych, a także inwestycji w zakresie zadań mostowych i obronnych. O rządowe wsparcie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego.