INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Historyczny Quiz - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.09.2019

Historyczny Quiz

W Pińczowskim Samorządowym Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej”. Gospodarzem spotkania była wojewoda Agata Wojtyszek.

17 września na terenie województwa świętokrzyskiego ruszył Quiz, który odbywa się w ramach projektu wojewody Agaty Wojtyszek.

Inicjatywa Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” powstała w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Formuła wydarzenia w swoich założeniach ma przede wszystkim przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Poruszana w quizie tematyka przede wszystkim nawiązuje do walk Polaków o niepodległość oraz ukazuje uczestnikom, jak trudna była droga naszych Rodaków do wolności i niezależności.  Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, prowadzący zadaje uczestnikom także piętnaście pytań związanych z tą tematyką.

Podczas odbywających się wydarzeń, we wszystkich powiatach województwa, młodzi ludzie będą mogli również zapoznać się z wystawą pn. „15 lat Polski w Unii Europejskiej” przygotowaną przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Ekspozycja ukazuje pozytywne zmiany, które dzięki przynależności Polski do UE zaszły w naszym kraju.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/komunikaty/12619,Program-quotNiepodleglaquot-na-lata-2017-2021.html

Już 19 września w quizie udział wezmą uczniowie z terenu powiatu włoszczowskiego. Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o 10:00 w Domu Kultury we Włoszczowie.