INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Gramy dla Niepodległej we Włoszczowie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
19.09.2019

Gramy dla Niepodległej we Włoszczowie

Kolejny dzień Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej odbył się w Domu Kultury we Włoszczowie.

Uczniów włoszczowskich szkół oraz ich opiekunów przywitał Wicewojewoda Świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, który również śledził zmagania uczestników quizu. Zespoły biorące udział w rozgrywkach odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu to pytania dotyczące członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku obchodzimy bowiem 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas uroczystego otwarcia Quizu wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski przypomniał cel zorganizowania Wielkiego Quizu Historycznego: -Pamiętajmy o tym, dlaczego tutaj jesteśmy. W ubiegłym roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wspominaliśmy drogę naszych przodków do niepodległości. Wspominaliśmy ojców niepodległości i  wszystkie wydarzenia, które doprowadziły nas do tego, że pojawiliśmy się ponownie po 123 latach niewoli na mapie Europy i świata.  

Poprzez prezentację tematyki związanej z walką o niepodległość poszerzamy wiedzę uczniów oraz rozbudzamy szacunek i poczucie dumy wobec minionych pokoleń. Dzisiejsze wydarzenie jest tez okazją do prezentacji możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii we współczesnym świecie.

Podczas wydarzenia prezentowana jest także wystawa pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej” prezentująca zmiany, jakie zaszły w Polsce w wyniku przynależności Polski do Unii Europejskiej.

W kolejnych dniach quizy odbywać się będą w poszczególnych powiatach województwa świętokrzyskiego. Laureaci poszczególnych quizów spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Szczegółowe informacje na temat quizu można uzyskać na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl