INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Grali dla Niepodległej - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
20.09.2019

Grali dla Niepodległej

Kolejne powiatowe eliminacje Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” odbyły się w Staszowskim Ośrodku Kultury.

Zespoły biorące udział w rozgrywkach odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu dotyczyła członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Celem quizu, zorganizowanego przez wojewodę Agatę Wojtyszek i skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych naszego regionu, jest zwiększenie świadomości obywatelskiej i historycznej młodych Polaków.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „15 lat Polski w Unii Europejskiej” ukazująca pozytywne zmiany, które dzięki przynależności Polski do UE zaszły w naszym kraju.

Laureaci eliminacji powiatowych spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Szczegółowe informacje na temat quizu na stronie https://www.quiz.videoevent.pl/zapisy.