INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Starachowice Grają dla Niepodległej - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
24.09.2019

Starachowice Grają dla Niepodległej

Już kolejny dzień odbywają się eliminacje w ramach Wielkiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej”. Dziś z pytaniami zmierzyli się uczniowie starachowickich szkół.

Uczestników historycznych zmagań powitała Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, która jest organizatorem quizu. Konkurs skierowany jest dla uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych
( 7 i 8 klasa) i ponadpodstawowych.

Wojewoda Agata Wojtyszek przypomniała zebranym w Starachowickim Centrum Kultury, iż główną ideą przyświecająca organizacji konkursu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez prezentowanie wydarzeń historycznych, które doprowadziły Polskę do wolności pielęgnujemy pamięć o bohaterach i wzmacniamy poczucie dumy wobec dorobku minionych pokoleń.

Quiz zawiera także pytania dotyczące członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia prezentowana jest także wystawa pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.  W 2019 roku obchodzimy bowiem 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Finaliści poszczególnych rozgrywek powiatowych zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl