Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wielki Quiz Historyczny w Busku Zdroju - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
27.09.2019

Wielki Quiz Historyczny w Busku Zdroju

Kolejny dzień zmagań uczniów szkół podstawowych (7 i 8 klasa) oraz ponadpodstawowych miał miejsce w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Organizatorem Wielkiego Quizu Historycznego pn. „Gramy dla Niepodległej” jest Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Ideą quizu jest zwiększenie świadomości obywatelskiej i historycznej młodych Polaków przy wykorzystaniu współczesnych zdobyczy technologicznych.

Podczas zmagań uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń i osób, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Druga część quizu dotyczyła wiedzy na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej z racji 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla przybyłych gości dostępna była także wystawa pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Drużyny, które zdobyły największą ilość punktów otrzymały nagrody, które wręczył Wicewojewoda Świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski. Finaliści poszczególnych rozgrywek spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Szczegółowe informacje na temat quizu można uzyskać na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl