Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Święto ratowników - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.10.2019

Święto ratowników

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z okazji zbliżającego się święta wojewoda Agata Wojtyszek wystosowała list gratulacyjny do lekarzy i pielęgniarek, ratowników oraz dyspozytorów medycznych.

„Praca w zespołach ratownictwa medycznego oraz w szpitalnych oddziałach ratunkowych stanowi prawdziwe wyzwanie. Wymaga połączenia zawodowego profesjonalizmu z wyjątkowymi predyspozycjami, które są niezbędne by nieść pomoc medyczną ludziom w zagrożeniu zdrowia i życia. Każda minuta, każda godzina Waszego zaangażowania jest najcenniejszym darem dla drugiego człowieka” – napisała wojewoda.

 List gratulacyjny z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

Patronem ratowników medycznych jest prowansalski rycerz, błogosławiony Gerard. On jako pierwszy zorganizował służbę szpitalników Św. Jana, której podstawowym zadaniem było niesienie pomocy pielgrzymom zmierzającym do Jerozolimy.  System Państwowego Ratownictwa Medycznego został utworzony w celu realizacji zadań państwa polegających na zapewnieniu pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W województwie świętokrzyskim w ramach systemu działa 10 szpitalnych oddziałów ratunkowych, 49 zespołów ratownictwa medycznego i jedna dyspozytornia medyczna.