Wizyta dyplomatów - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.10.2019

Wizyta dyplomatów

Przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowani w RP rozpoczęli trzydniową wizytę w województwie świętokrzyskim.

Gościom towarzyszą wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Uroczyste powitanie - z udziałem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego oraz prezydenta Kielc Bogdana Wenty - odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Podczas oficjalnego powitania przedstawiono walory regionu świętokrzyskiego. W swoim wystąpieniu wicewojewoda zaznaczył, iż "Ziemia świętokrzyska to przychylne inwestorom samorządy z dużym potencjałem gospodarczym, które potrafią stworzyć dobry klimat dla nowych inwestycji. Biznesmenów przyciągają prężnie rozwijające się firmy oraz instytucje wspierania biznesu. Ziemia świętokrzyska to nie tylko możliwości inwestycyjne i gospodarcze. To także najpiękniejszy rejon Polski, który zachwyca swoim malowniczym krajobrazem oraz stwarza dogodne warunki doskonałego wypoczynku".

Plan wizyty jest szczelnie wypełniony. Podczas trzydniowego pobytu w naszym województwie dyplomaci odwiedzą wiele miejsc naszego regionu, które stanowią atrakcję turystyczną, ale też miejsca, gdzie prężnie działają i rozwijają się inwestycje. Program wizyty obejmuje Kielce, Tokarnię, Ćmielów, Opatów, Starachowice oraz Święty Krzyż. Pierwszego dnia pobytu dyplomaci odwiedzili m.in. Kielecki Park Technologiczny.

Swoją obecnością zaszczycili nas dyplomaci z ponad 20 krajów wraz ze swoimi rodzinami. Jest to kolejna wizyta organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z władzami województwa, samorządu i miasta.