Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wsparcie dla niepełnosprawnych - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
31.10.2019

Wsparcie dla niepełnosprawnych

W Kurozwękach odbyło się uroczyste otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy. W uroczystościach wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Placówka przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 25. rok życia. Jest to wspaniała inicjatywa dla osób, które niejednokrotnie po ukończeniu szkoły zdane były na pobyt w domu. Dom samopomocy to także wsparcie dla rodziców, którzy cały swój czas poświęcają opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Zaproszeni goście podczas części oficjalnej uroczystości, obejrzeli występ artystyczny, który zaprezentowali podopieczni domu. Wszyscy zebrani mieli także okazję zwiedzić placówkę oraz poznać pracownie, w których czas spędzają uczestnicy zajęć. Jest tu miedzy innymi pracownia  muzyczna, komputerowa, krawiecka, higieniczno-kosmetyczna, plastyczna, stolarska.

Podopieczni mogą korzystać z pobytu w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kurozwękach w godzinach od 7.00 do 15.00. Istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego oraz fizjoterapeuty.

To pierwsza tego typu placówka w powiecie staszowskim, do której uczęszczają obecnie 24 osoby z różnym stopniem niepełnosprawności.