Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Kolejne dofinansowania - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
08.11.2019

Kolejne dofinansowania

Podczas konferencji prasowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Agata Wojtyszek poinformowała o dodatkowych funduszach z budżetu państwa. Dofinansowanie otrzyma powiat opatowski oraz gmina Szydłów.

Środki finansowe, które udało się pozyskać pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa: -Dziś mamy tę dobra wiadomość, że 2 500000 miliona złotych udało się jeszcze wygospodarować. I to są środki finansowe, które popłyną do szpitala w Opatowie – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek

Informacje na temat kwoty i celu dofinansowania dla gminy Szydłów przedstawił wicewojewoda   Bartłomiej Dorywalski: -Zostały na ten cel przeznaczone środki w wysokości 185 tysięcy złotych - na zakup autobusu szkolnego do przewozu dwudziestu dwóch uczniów.

Na zakończenie wojewoda dodała: - Zarządzenie pana premiera dotyczące zarówno powiatu opatowskiego, jak i gminy Szydłów zostało przygotowane przez prezesa rady ministrów w dniu wczorajszym. W dniu dzisiejszym dokonamy wszystkich formalności, które leżą po stronie wojewody.