OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 129 - Silny deszcz z burzami Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Paszporty po modernizacji - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
08.11.2019

Paszporty po modernizacji

Nowe, zmodernizowane pomieszczenia Oddziału Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprezentowali wojewoda Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Oddział mieści się obecnie na V piętrze budynku „C” urzędu wojewódzkiego. Zmienił swą lokalizację po 29 latach – wcześniej znajdował się w gmachu urzędu marszałkowskiego. Pomieszczenia zostały całkowicie przebudowane oraz przystosowane do kompleksowej obsługi w zakresie przyjmowania i wydawania dokumentów paszportowych. Powstała nowoczesna hala dla interesantów, poczekalnia, kącik dla dzieci. Dla wygody klientów zainstalowano kolejkomat, który umożliwia szybszą i płynną obsługę. W poczekalni znajdują się kasy oraz punkt informacyjny. Wkrótce zostanie utworzone także miejsce przystosowane dla matki z dzieckiem. Jak zapewnia dyrekcja Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŚUW, przy pełnej obsadzie pracowników paszportowy oddział jest w stanie obsłużyć nawet 500 interesantów dziennie.

Od kilku lat w Oddziale Obsługi Paszportowej zauważalny jest zdecydowany wzrost obsługi interesantów. Przez dziesięć miesięcy tego roku wydano więcej dokumentów niż w całym 2018 roku. Do końca października wydano ich 34.683, natomiast zeszły rok zamknął się liczbą 33.595.