OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 90 - Burze z gradem Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Ekspresowa droga - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.12.2019

Ekspresowa droga

W uroczystości otwarcia drogi ekspresowej S7 na odcinku: granica województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienna wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz. Gościem spotkania był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obwodnica Skarżyska-Kamiennej została oddana do użytku. Jeden z najważniejszych etapów budowy odcinka drogi S7 dobiegł końca. Droga krajowa Nr 7 na terenie województwa świętokrzyskiego na całym blisko 100-kilometrowym odcinku uzyskała parametry drogi ekspresowej.

Droga przebiega po zachodniej stronie Skarżyska. Jej budowa podniesie jakość systemu komunikacji, poprawi przepustowość i płynność ruchu samochodowego na kierunku Warszawa – Radom – Kielce – Kraków. Ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza tereny zurbanizowane. Oddanie dla uczestników ruchu drogi ekspresowej podniesie komfort jazdy, skróci czas przejazdu i najważniejsze - znacznie poprawi bezpieczeństwo w transporcie.

„Sukcesywnie realizujemy inwestycje na sieci dróg krajowych, tak aby kierowcy mogli podróżować komfortowo i bezpiecznie. Dzięki oddaniu do ruchu drogi ekspresowej S7 koło Skarżyska-Kamiennej zniknie ostatnie wąskie gardło na 200-km odcinku drogi ekspresowej łączącej Mazowsze z Małopolską” – podkreślił minister Andrzej Adamczyk (źródło: www.gov.pl/web/infrastruktura).

Jak informuje Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, na etapie przygotowywania inwestycji do realizacji odbywała się ścisła współpraca Wojewody Świętokrzyskiego z Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Duże znaczenie miały wydane w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla drogi ekspresowej S7 na odcinku: od granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego do węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku-Kamiennej, które umożliwiły rozpoczęcie robót budowlanych i umożliwiły jednocześnie ich zakończenie. W listopadzie bieżącego roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowę z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej inwestycji budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku od granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego do węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku-Kamiennej w ramach Programu Operacyjnego  Infrastruktura i Środowisko. Kwota dofinansowania to 156,9 mln złotych, zaś wartość całego projektu wynosi około 344,4 mln złotych.