OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 34 - Przymrozki Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

W Pińczowie skutecznie wykorzystują dotacje - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.01.2020

W Pińczowie skutecznie wykorzystują dotacje

Wojewoda Zbigniew Koniusz wziął udział w otwarciu drogi gminnej w Pińczowie wykonanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina otrzymała na ten cel rządowe dofinansowanie w wysokości 665 tys. zł.

Inwestycja dotyczyła rozbudowy ul. Nowy Świat na odcinku od ul. Wdowiej do ul. 3 Maja. Jak informuje Wydział Infrastruktury i Rozwoju ŚUW, w latach 2016-2019 gmina Pińczów otrzymała łącznie ponad 8 mln zł dofinansowania do inwestycji drogowych: w ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, rezerwy MSWiA na usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz Funduszu Dróg Samorządowych, co pozwoliło wyremontować ponad 15 km dróg.

Wojewoda uczestniczył także w otwarciu dróg powiatowych, których remont został wsparty z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja polegała na remoncie ciągu dróg nr 0064T i 0073T Skrzypiów - Kozubów - Koniecmosty - Korczyn Stary (odcinek Skrzypiów - Młodzawy i Młodzawy - Kozubów i odcinek Kozubów - Chroberz) o długości 8,5 km. Wsparcie ze środków rządowego programu dla powiatu pińczowskiego wyniosło 1 027 744 zł.  W latach 2016-2019 powiat otrzymał łączne dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 200 tys. zł, co pozwoliło wyremontować prawie 30 km dróg powiatowych.

Fundusz Dróg Samorządowych jest rządowym instrumentem wsparcia finansowego dla inwestycji na drogach publicznych gminnych i powiatowych. Fundusz przewiduje dofinansowanie zadań polegających na remoncie, przebudowie i budowie dróg lokalnych.