OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 34 - Przymrozki Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Pilotażowy program - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
21.01.2020

Pilotażowy program

Rozpoczyna się Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich – edycja pilotażowa 2020. Jak informuje Ministerstwo Sportu, zaplanowana na ten cel kwota dofinansowania wynosi 15 milionów złotych. Wnioski można składać od 17 do 27 lutego 2020 r.

Celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Przyczyni się to do wyeliminowania problemów z dostępnością do obiektów sportowych w sezonie jesiennym i zimowym.

Dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w 2 wariantach: zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 x 45 m oraz budowa nowego pełnowymiarowego (105 x 68 m) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem. Dofinansowanie  może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 1,5 mln zł w przypadku pierwszego wariantu oraz 3 mln zł w przypadku drugiego wariantu.

Szczegółowe informacje dot. programu: https://www.gov.pl/web/sport/program-budowy-zadaszen-boisk-pilkarskich---edycja-pilotazowa-2020