Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Klimatyczna konferencja - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
26.02.2020

Klimatyczna konferencja

Na terenie Targów Kielce odbyła się konferencja „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”. Organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w wydarzeniu wzięli udział wojewoda Zbigniew Koniusz oraz wicewojewoda Rafał Nowak.

Uczestnicy konferencji poruszali tematy związane z ochroną środowiska, które dotyczyły między innymi Projektu Doradztwa Energetycznego i podejmowanych w tym zakresie działań. Rządowy Program Stop Smog to kolejny punkt programu, podczas którego przedstawiono jakie warunki należy spełnić, aby wziąć w nim udział oraz zaprezentowano sposoby jego realizacji. Podczas konferencji przedstawiono również informacje na temat postępów prac przy opracowaniu Programu Ochrony Powietrza dla województwa świętokrzyskiego.

Prelegenci opowiedzieli także o czynnikach wpływających na poprawę jakości powietrza. Jak pozyskać pomoc w dofinansowaniu działań w zakresie poprawy jakości powietrza opowiedzieli przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Podsumowaniem działań na rzecz środowiska w regionie było ogłoszenie zwycięzców w ramach konkursu „Ekolaur Świetokrzyski”.

W wydarzeniu wziął udział wiceminister klimatu Ireneusz Zyska oraz świętokrzyscy parlamentarzyści.