Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Narada z premierem - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
28.02.2020

Narada z premierem

W specjalnej odprawie z Prezesem Rady Ministrów, dotyczącej zagrożenia epidemią koronawirusa, wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Podczas spotkania z premierem oraz m.in. szefami resortów zdrowia i spraw wewnętrznych wojewodowie przedstawili stan przygotowań do walki z wirusem w każdym województwie. Jak informuje ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, „premier Mateusz Morawiecki wydał wojewodom polecenie wprowadzenia zwiększonej gotowości szpitali na walkę z koronawirusem. Szef rządu uruchomił także kwotę 100 mln zł, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na zakup m.in. dodatkowych środków ochrony”.

„Jak dotąd w Polsce nie odnotowano zachorowania na koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19” – mówił  minister zdrowia. Szef kancelarii premiera przedstawił harmonogram działań, które do tej pory podjął rząd w związku z występowaniem koronawirusa. Wczoraj w każdym regionie odbyło się także spotkanie wojewodów z dyrektorami szpitali i dyrektorami oddziałów NFZ, aby skoordynować potrzeby szpitali.

Źródło informacji: ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji https://www.gov.pl/web/mswia/wojewodowie-przedstawili-stan-przygotowan-do-walki-z-koronawirusem

  • Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji