Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Mundurowy Dzień Kobiet - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.03.2020

Mundurowy Dzień Kobiet

Dobry humor, wspaniała muzyka, świetni artyści. W tak wyjątkowych okolicznościach swoje święto celebrowały panie, które swoje zawodowe życie związały z służbami mundurowymi. Życzenia na ręce pań złożył wojewoda Zbigniew Koniusz.

Zbliżający się dzień 8 marca już po raz kolejny jest przyczyną, dla której wspólnie włodarze województwa oraz miasta postanowili podziękować paniom za pełnioną służbę. Występujący na scenie mężczyźni wielokrotnie podkreślali ich doniosłą rolę, ale i w żartobliwym nastroju opisywali sytuacje damsko – męskie wywołując wśród publiczności salwy śmiechu.

W tym dniu na Targach Kielce panowała świetna atmosfera za sprawą artystów, którzy pojawili się na scenie. Wystąpili miedzy innymi Krzysztof Respondek, Studio Tańca i Stylu Rewanż oraz trzej tenorzy Andrzej Wiśniewski, Mateusz Zajdel, Michał Steciak z towarzyszeniem chóru Garnizonowego z Kielc. Wypełniona po brzegi sala pokazała, iż kobiety w coraz większej ilości zasilają szeregi służb mundurowych.

Podczas imprezy doradca wojewody świętokrzyskiego Andrzej Pruś odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser – Dudy skierowany do pań, które dziś świętowały zbliżający się Dzień Kobiet.