Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wideokonferencja ze starostami - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
23.04.2020

Wideokonferencja ze starostami

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz przewodniczył wideokonferencji z udziałem starostów, której tematem było dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Podczas spotkania omówiono poszczególne zadania i zaprezentowano skalę wsparcia, jakie gminy i powiaty otrzymały na realizację zadań.

- Cieszę się, że realizowanych zadań będzie tak dużo i że będą to inwestycje za duże pieniądze. Chciałbym jednak podkreślić, że niejednokrotnie są to realizacje niekoniecznie tak kosztowne, co niezbędne dla rozwoju i poprawy komfortu lokalnych społeczności – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz podsumowując spotkanie z gospodarzami powiatów.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań, które zostaną dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.

Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa świętokrzyskiego wyniesie 145, 6 mln złotych.

Finansowe wsparcie przekazane zostanie na realizację 195 zadań: 57 powiatowych i 138 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 251 kilometrów dróg: 135 km dróg powiatowych i 116 km dróg gminnych.