INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE NR 56 - Intensywne opady deszczu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Dla ochrony życia i zdrowia - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
29.04.2020

Dla ochrony życia i zdrowia

Osiem nowoczesnych ambulansów trafi do zespołów ratownictwa medycznego w regionie świętokrzyskim. W bazie Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał sprzęt zakupiony przy wsparciu ze środków rządowych.

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na zakup każdej karetki po 400 tysięcy złotych: w sumie Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego pozyskało dodatkowo 3 miliony 200 tysięcy złotych z budżetu państwa. Pozwoli to w znaczący sposób podwyższyć standard taboru samochodowego wykorzystywanego przez zespoły ratownictwa medycznego, co w dużym stopniu usprawni dojazd do osób w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Nowoczesny sprzęt będzie również wykorzystywany w walce z epidemią koronawirusa.

Pojazdy wraz z wyposażeniem służyć będą zespołom ratownictwa medycznego w Łoniowie, Jędrzejowie, Chęcinach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pacanowie, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie oraz Opatowie. – Te ambulanse są fragmentem większej części układanki, której celem jest ochrona życia i zdrowia naszych obywateli. Skupiamy się na potrzebach zdrowotnych społeczeństwa. Myślę, że to nie są ostatnie karetki, jakie w tym roku trafią do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.

W spotkaniu, podczas którego przekazane zostały karetki, wzięli także udział poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Marta Solnica.