Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Święto Konstytucji i Dzień Flagi RP - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.04.2020

Święto Konstytucji i Dzień Flagi RP

Przed nami Święto Konstytucji 3 Maja. W sobotę, 2 maja, świętować będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - świadectwa historii, tradycji i umiłowania Ojczyzny. W tym roku, z wiadomej przyczyny, będą to wyjątkowe uroczystości, o odmiennej niż dotychczas oprawie.

„Zachęcam Państwa, mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej, by - w miarę możliwości – wyeksponować w oknie swego domu czy na swoim balkonie biało-czerwoną flagę. Wyrażając szacunek dla naszych barw narodowych pokażmy także swoją jedność w obliczu zagrożenia, w jakim się znaleźliśmy” - mówi wojewoda Zbigniew Koniusz.

„To my powinniśmy być nauczycielami patriotyzmu. Musimy zadbać o to, aby młodemu pokoleniu przekazywane były wzorce godne naśladowania, nacechowane miłością, troską i odpowiedzialnością za losy Ojczyzny. Oddając należną cześć biało-czerwonej fladze i śpiewając hymn państwowy pamiętajmy o naszych symbolach narodowych nie tylko od święta, ale i na co dzień” – podkreśla Zbigniew Koniusz.

Święto Konstytucji  - niedziela, 3 maja:
godz. 11.15: Msza Święta w Kościele Garnizonowym w Kielcach.
godz. 12.30: uroczystości przed pomnikiem Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach (przemówienie okolicznościowe wojewody, ceremonia złożenia wieńca od społeczeństwa województwa świętokrzyskiego).

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskie - sobota, 2 maja:
godz. 11.30: kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach - uroczystości z udziałem wojewody przed tablicą poświęconą rocznicy ustanowienia barw narodowych w 1831 roku.
godz. 12.00: uroczyste podniesienie flagi państwowej przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego (udział wezmą: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, Prezydent Miasta Kielc Bogdan Wenta).

Tegoroczne uroczystości zostaną zorganizowane w formie kameralnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią koronawirusa.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa za pośrednictwem sieci internetowej. Transmisja online (2 i 3 maja) – na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.